Nejčastější dotazy


Jsou zelené potraviny vhodné pro děti?

Jistě! U dětí užívajících zelené potraviny delší dobu se podle studií snížil výskyt respiračních onemocnění a děti mají silnější imunitní systém. Zelené potraviny jsou obzvláště vhodné u dětí, kteří odmítají jíst zeleninu, jelikož doplňují tolik důležité minerály. Zelené potraviny (chlorella a mladý ječmen) pomáhají také v prevenci dětské anémie, zlepšují vstřebávání látek do buněk a čistí zažívací trakt, čímž pomáhají přecházet potížím způsobených nesprávnou stravou, stresem a špatným životním stylem. Není doporučené však podávat tablety chlorelly dětem do tří let, neboť může dojít k vdechnutí. Je však možné tablety rozdrtit a tento prášek podat jiným, přijatelnějším způsobem (například v jogurtu, džusu apod.).


Mám při užívání zelených potravin vysadit léky?

Zelené potraviny, jako je chlorella a mladý ječmen, rozhodně léky nenahrazují! Mají však velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Zelené potraviny je vhodné užívat spolu s klasickými léky v průběhu dne. Při souběžném užívání medikamentů a zelených potravin je doporučeno dodržovat mezi podáním klasických léků a chlorelly s mladým ječmen časový rozestup alespoň jedné hodiny.


Kdy pocítím první účinky při užívání zelených potravin?

První účinky se projevují již po několika dnech od začátku užívání zelených potravin, většina pak po několika týdnech. Dobrá harmonizace organismu nastává zhruba po třech měsících užívání. Chlorella a mladý ječmen zlepšují funkčnost zažívání. Zvláště pokud trpíte zácpou, průjmy nebo špatně dýcháte. Citlivější lidé rychle pociťují zvýšení energie a zkvalitnění spánku. Mnoho prospěšných účinků zelených potravin je ale nenápadných. Chlorella a mladý ječmen dobře očišťují celý organismus, například odváděním těžkých kovů z organismu. Tento účinek však nemůžete sami subjektivně poznat. Dá se však dokázat krevním obrazem před užíváním a po několika týdnech užívání zelených potravin.


Jak dlouho mám zelené potraviny užívat?

Prvotní harmonizace organismu se začíná projevovat přibližně po třetím měsíci používání chlorelly a zeleného ječmene. Nejvíce je však tělo očištěno až kolem šestého měsíce. Nejedná se zde o žádný komerční marketingový tah, ale o čistou logiku. Organismus si ničíme celá desetiletí a chceme vše napravit během několika dní? Jakmile unavený organismus začne stávkovat, snažíme se mu pomáhat různými léky či jinými syntetickými doplňky. Když ale ani ty nepomohou, hledáme pomoc jinde. Zkoušíme skoro vše, co se dá. Chlorella a mladý ječmen však opravdu pomáhají. Musíme jim ale však dát čas na nápravu poničeného organismu. Pak si teprve uvědomíme, jaký je to přítel a pomocník.


Kde zelené potraviny pomohou?

  • zelené potraviny pomáhají diabetikům,
  • chlorella a mladý ječmen podporují trávení,
  • působí preventivně proti rakovině,
  • zmírňují záněty, vředy a alergie,
  • chlorella a mladý ječmen chrání srdce a cévy,
  • snižují cholesterol,
  • zelené potraviny zajišťují nutriční klid při redukční dietě,
  • zvyšují imunitu a sexuální výkonnost,
  • zelené potraviny blahodárně působí proti stresu,
  • chlorella a mladý ječmen působí zásadotvorně, tj. neutralizují překyselení organismu.


Jak je to s užíváním zelených potravin při podávání léků snižujících srážlivost krve?

Zelené potraviny obsahují sice vitamin K, který srážlivost krve snižuje, zároveň má však také působí na krevní destičky tak, že snižuje jejich přilnavost. Dochází tedy k téměř rovnovážnému stavu a zelené potraviny se chovají spíše neutrálně. V některých případech však mírně převažuje účinek ředění krve. Opatrní by pak měli být ti uživatelé, kteří prodělali akutní ucpání hlubokého žilního systému dolních končetin, akutní plicní embolii nebo jsou krátkou dobu po srdečním infarktu nebo mozkové mrtvici nebo je ve stavech geneticky podmíněné zvýšené pohotovosti ke srážlivosti krve nebo operacích srdce (chlopenní náhrady, bypassy). Tito uživatelé by měli konzultovat užívání zelených potravin (chlorelly a mladého ječmene) se svým lékařem, protože u nich může hrozit zvýšené riziko trombu. Záleží pak na uživateli a jeho rozhodnutí, zda-li bude zelené potraviny užívat i v těchto stavech.


Obsahuje chlorella nebo mladý ječmen lepek?

Tato otázka většinou před zahájením užívání řasy chlorelly nepadne, v souvislosti s mladým ječmenem se však objevuje poměrně často. Chlorella ani mladý ječmen lepek neobsahují. Tyto zelené potraviny tak mohou bez obav užívat i lidé při onemocnění celiakie, kde je nutné dodržovat bezlepkovou dietu.


Mohou zelené potraviny užívat těhotné a kojící ženy?

Zelené potraviny můžete užívat bez obav jak v době před početím, tak během těhotenství i pokud kojíte. Není třeba se ani obávat odchodu škodlivin z těla matky do plodu nebo v případě kojení do mléka během očistné reakce. K poškození plodu vlivem zelených potravin nemůže v žádném případě dojít. Občas mívají těhotné ženy problémy s vyšším množstvím vlákniny obsažené v řase chlorelle, zejména pak v pokročilém stupni těhotenství. Nicméně i tento problém lze překonat například pozvolnějším nástupem dávkování.


Lze užívat chlorellu a mladý ječmen během chemoterapie a radioterapie?

Během chemoterapie je možné užívat jak řasu chlorellu, tak i mladý ječmen. Bez jakéhokoliv omezení. Během probíhající radioterapie (ozařování), lze bez omezení užívat však pouze řasu chlorellu. Mladý ječmen je výrazný antioxidant a není při radioterapii vhodný. Léčba ozařováním je totiž založena na tom, že rakovinné buňky jsou na podávanou vlnovou délku vnímavější než buňky zdravé. Přijaté záření pak způsobí oxidaci plasmy rakovinné buňky a ta umírá. Mladý ječmen by pak paradoxně rakovinnou buňku ochraňoval před ozařováním. Mladý ječmen však stačí přestat užívat 3 dny před plánovaným zahájením radioterapie a nasadit zpět opět po 3 dnech od jejího skončení.


Na co všechno je možné zelené potraviny používat?

  • k prevenci a podpůrné léčbě zánětů a infekčních onemocnění,
  • k prevenci a podpůrné léčbě metabolických poruch,
  • k prevenci a podpůrné léčbě onkologických stavů,
  • k prevenci a podpůrné léčbě kardiovaskulárních onemocnění,
  • k prevenci a podpůrné léčbě onemocnění dýchacích cest,
  • k prevenci a podpůrné léčbě poruch trávicího systému,
  • k prevenci a podpůrné léčbě onemocnění ledvin a močové soustavy,
  • k prevenci a podpůrné léčbě kožních onemocnění,
  • k prevenci a podpůrné léčbě neurologických onemocnění,
  • k prevenci a podpůrné léčbě onemocnění pohybového systému,
  • k prevenci a podpůrné léčbě poruch žláz s vnitřní sekrecí,
  • k prevenci a podpůrné léčbě onemocnění lymfatického systému,
  • k prevenci a podpůrné léčbě gynekologických onemocnění,
  • k prevenci a podpůrné léčbě chorob prostaty a mužských pohlavních orgánů,
  • k prevenci a podpůrné léčbě některých duševních poruch,
  • k prevenci a podpůrné léčbě i mnoha dalších nemocí, které zde nejsou uvedeny.


Kontakty

Anna Drncová
Dobřanská 832
330 21  Líně
 

telefon:

+420 774 612 205
 

e-mail:

[email protected]